Projektová činnosť -dotácia KSK- „Cvičíme v posilňovni“

Leto sa pomaličky prehupuje do svojej druhej polovice. Aj vďaka horúcim dňom na nás odvšadiaľ číhajú obrázky príťažlivých mužov a žien s vyrysovanými postavami a vypracovanými svalmi. Mať peknú postavu je nielen zdravé, ale aj esteticky príťažlivé. Po nechcenej kovidovej prestávke sa aj na nás kilá nalepili. No počas uplynulých mesiacov sme si aj my vstúpili do svedomia a rozhodli sa viac športovať. Naše telá sme rozpohybovali hraním golfu, bedmintonu či bowlingu. Ale to nestačí. Pri všetkých týchto aktivitách posilňujeme tie isté svaly rúk a nôh. Ale čo naše bruchá? Po radu sme si teda šli k odborníčke, pani Mariette Žigalovej, bývalej absolútnej majsterke sveta a Európy.

A veru, dobre sme urobili. Pod jej starostlivým dohľadom sme si vyskúšali rôzne cviky na posilnenie všetkých svalov tela. Jej rady pri cvičení boli nenahraditeľné. Veď nik z nás si nechcel spôsobiť úraz a všetci sme sa chceli priblížiť ku krajšej a vyrysovanejšej postave.

V piatok 29. júla sme športovo oblečený so zásobami vody, vyzbrojení uterákmi navštívili jej fitness centrum na Bauerovej ulici na KVP. Po úvodných inštrukciách sme sa pustili do práce. Najskôr sme začali na stacionárnych bicykloch. Postupne sme si zmenili záťaž od najľahšej po ťažšiu. Vyskúšali sme aj bežecké pásy. Následne sme si posadali do kruhu a spoločne sme precvičovali svaly trupu, rúk, nôh a osobitne brucha. Po pár minútach sa z nás pot valil a pani trénerka nás povzbudila do ďalších cvikov. Čím viac sme cvičili, tým sme viac zisťovali, že máme aj svaly, o akých sme doteraz mnohí ani netušili. Lýtka, stehná, brušné svaly či bicepsy dostali riadne zabrať. Pravidelne sme vypotené množstvo vody dopĺňali čerstvou z fliaš. Rekordérom v potení bol náš Martin. Pracovníčka si pôvodne myslela, že sa chcel schladiť a olieval sa studenou vodou. No on naopak, makal a pot sa z neho lial.

Viacerí sme si pomysleli počas cvičenia, že už definitívne eliminujeme množstvo čokolád a nezdravých dobrôt, aby sme nedali šancu ďalšiemu tuku len tak sa na nás prilepiť. Oveľa ľahšie sa konzumuje, ako následne pribraté kilá spaľuje.

Hodina to bola teda výživná. Spotení a upachtení sme si spoločne urobili ešte fotku. Poďakovali sme sa za efektívne strávený čas. Pani Žigalová bola veľmi príjemná a trpezlivá. Je evidentné, že fitness je jej život a do cvičenia vkladá dušu a telo. Rovnaké nadšenie preniesla aj na nás. Bola na nás prísna, ale to potrebujeme. Popri cvičení sme sa aj zabavili a zasmiali. Hormóny šťastia sa z nás vyplavovali a šírili ovzduším. Dobrú náladu sme si zachovali až do odchodu z Radosti. Mimochodom. Mnohí z nás sa zdôverili ostatným, že ich bolia nohy, alebo ruky. To znamená, že cvičenie sme vzali vážne a neflákali sa.

Sme si vedomí, že jedno cvičenie nás z biedy nevytrhne a ak sa aspoň trošku chceme priblížiť k pekným a svalnatým postavám, musíme zamakať. Zamakať v pohybe a obmedziť sa v prejedaní. Preto sme sa s pani trénerkou dohodli na ďalšej návšteve.

Add a Comment