Vianočná kapustnica

Tradície sú úžasná vec a o to viac, ak sa to týka príjemných zážitkov, ktoré potešia nie len telo, ale aj ducha. Takouto milou tradíciou sa pre nás stalo každoročné vianočné posedenie v kruhu všetkých, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom spriaznení s nami a našim Rehabilitačným strediskom. Aj tohtoročná „Radostná kapustnica“ sa uskutočnila v priestoroch našej dobre známej reštaurácie Penet, na Vojvodskej ulici v jeden z pekných predvianočných večerov. Srdečne sme medzi nami privítali klientov, rodičov, spolupracovníkov a priateľov Radosti, ktorí si chceli spríjemniť veselú vianočnú náladu programom a zábavou, ktorú sme im prichystali.

Slávnostný večierok otvorili svojim príhovorom tí, ktorí stoja za zrodom Radosti a po celý čas vedú jej mladý 21-ročný život- pán Klein a pani Kleinová. Spoločne sme zhodnotili uplynulý rok, prejavili vzájomne vďačnosť za odvedenú prácu a pomoc všetkých, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na našich spoločných plánoch a cieľoch. S nádejou sa pozeráme aj do budúcnosti, máme smelé aj menej odvážne plány a veríme, že sa nám budú plniť aj naďalej. Aj tentokrát sme našim najbližším chceli spríjemniť večer programom, ktorý sme si pripravili. Odštartovali sme ako inak- našou hymnou, ktorá nás vždy dokáže povzbudiť a naladiť na spoločnú nôtu. O zdokonalenie vianočnej atmosféry sme sa postarali zaspievaním neopomenuteľných vianočných piesní, popriali sme svojim blízkym vo veršoch a rýmoch to najkrajšie a najlepšie a keďže sme sa chceli aj zabaviť, prvú časť programu sme uzavreli vtipmi v našom podaní. Prestávku v programe vyplnila kapustnica, ktorej vôňa už od začiatku šteklila naše chuťové poháriky tak, že sme jej napokon neodolali.

Druhú časť večera sme otvorili ako inak- ak nie humorom. Veselou divadelnou scénkou, kde sa v hereckých rolách opäť prejavili driemajúce talenty. Pokračovali sme tancom a spevom na modernú pieseň od našej obľúbenej speváčky Kristíny a program sme uzavreli spoločnou vianočnou piesňou. Nezabudli sme ani na  a klasiku- Tichú Noc, ktorá v nás naozaj prebudila čaro Vianoc. Zatancovali sme si na príjemných rytmoch a speve nášho dobrovoľného hudobníka pána Janovčíka, ktorý sa nemalou mierou postaral o vianočné tóny nášho večierka. Vytancovaní a príjemne unavení sme uzavreli tento krásny večer a zhodnotili sme, že sa tešíme hlavne z príjemnej atmosféry, ktorá prevládala po celý čas. A o rok možno stretneme sa tu zas. 🙂

Košice, Penet, 13.12.2018

Add a Comment