Tvoríme pre Radosť – výstava

Tvoríme pre Radosť – výstava

Naše zariadenie navštevujú tvoriví klienti, ktorí majú cit pre estetickosť. Výtvarné umenie je pre nich terapiou, pomocou ktorej vyjadrujú svoje prežívanie, pocity, ťažkosti či radosti. Adventné obdobie sme si vďaka ich tvorivosti spestrili výstavou „Tvoríme pre Radosť“, ktorú sme 7. decembra slávnostne otvorili v pobočke knižnice na KVP.
Po úvodnom slove pani riaditeľky sa k slovu dostali vystavovatelia – Ing. Igor Gajdoš, Martin Staňa a Michaela Vojtilová. Predstavili sa nám a v krátkosti nám priblížili svoju tvorbu. Následne sme sa presunuli k stojanom s ich vystavovanými prácami. Už na prvý pohľad je zrejmé, že autori využívajú rôzne techniky. Kým Igor pracuje s pestrými akrylovými farbami ktorými zvečňuje prírodné scenérie a lode, Miška pomocou svojho hypersenzitívneho vnímania zachytáva najmä portréty a výraz tváre človeka. Martinova nekonvenčná tvorba je ovplyvnená štúdiom grafického a priestorového dizajnu. Návštevníci výstavy sa zhodli, že práce autorov sú inšpiratívne a určite stoja za pozretie. Ak sme vo vás vyvolali zvedavosť neváhajte a navštívte pobočku knižnice na Hemerkovej ulici. Výstava je sprístupnená do 30. januára 2023 počas otváracích hodín knižnice.
Autorom prác prajeme do ďalšieho obdobia tvorivého ducha a veľa inšpiratívnych nápadov. Všetkým zúčastneným hosťom ďakujeme za podporu a milé slovo. Veríme, že sa v budúcnosti stretneme na ďalšom, možno aj umeleckom podujatí 😊.