Potulky po červenej turistickej značke

Potulky po červenej turistickej značke

Utorkový slnečný deň sme trávili aktívne. S batôžkami plnými proviantu a tekutín sme sa vydali na turistický výlet. Naša cesta sa začala v Kavečanoch. Po červenej turistickej značke sme sa prešli malebnou obcou a mierili si to po prašnej ceste ku Chate Hrešná.
Táto chata je obľúbeným miestom pre turistov prechádzajúcich po Ceste hrdinov SNP, ale aj obyvateľov Košíc. Krásny slnečný deň rozjasnil krajinu vôkol. Z chaty sa nám naskytli nádherné scenérie na Kavečany, Košice, či Slánske vrchy.
Asi po 15 minútach chôdze sme došli na miesto, z ktorého je vidieť Vysoké Tatry. Trochu sa schovávali v jemnom opare, ale zasnežené vrcholce boli neprehliadnuteľné.
Ani sme sa nenazdali, už sme na Jánošovej lúke stáli. Tento úsek nás previedol lesom, kde sme obdivovali krásu stromov a počúvali spev vtákov. Ešte pár metrov a už sa nám otvoril výhľad na výrazný symbol Volovských vrchov – Kojšovskú hoľu. Tu sme sa rozhodli naše „neplánované“ putovanie ukončiť. Niektorých z nás už boleli nohy a nevládali.
Po spiatočnej ceste sme sa na chate osviežili kávou, kofolou či ľadovým čajom a po dostatočnom oddychu sme sa vrátili do Kavečian. MHD-čka nás pohodlne odviezla do mesta, kde sa naše cesty pre dnešok rozdelili.
Okrem aktívneho pohybu sme sa dnes zdokonaľovali v orientácii v prírode. Všímali sme si turistické značenie a jednotlivé symboly, ktoré napomáhajú orientácii v prírode. Rozpohybovali sme svaly, naše duše pookriali. Spojili sme príjemné s užitočným a spoločne strávili aktívne deň v prírode.