Návšteva Spišskej Novej Vsi

V rámci aktivít, ktorým sa v zariadení venujeme patrí aj naše geografické okienko. Pomocou mapy, internetu a rôznych dokumentov získavame informácie o krajinách a miestach sveta. Takto interaktívne sme už navštívili Nový Zéland, Japonsko, Mexiko či Grónsko. Nevenujeme sa však len zahraničným mestám a miestam, ale spoznávame aj naše Slovensko.

Prednedávnom sme sa venovali Spišskej Novej Vsi. Keďže sa toto mesto nachádza neďaleko a ešte sme ho osobne nenavštívili, rozhodli sme sa to zmeniť. A tak sme 3. mája nasadli na rýchlik a vycestovali. Obzreli sme si centrum mesta. Prešli sme sa po šošovkovitom námestí – údajne najdlhšom v Európe. Obzreli sme si Evanjelický kostol, Redutu, divadlo a najväčšiu dominantu námestia – Rímskokatolícky kostol Nanebozvatia Panny Márie. Uchvátila nás neogotická veža z 19. storočia, ktorá je so svojou výškou 87 m najvyššia na Slovensku. Keďže máme strach z výšok, výstup na ňu sme neabsolvovali, no výhľad na mesto a okolie z nej musí byť naozaj prekrásny. Novou atrakciou námestia je Zvon želaní, ktorý údajne splní všetky tajné želania. Skúsili sme, snáď budú naše priania splnené 😊. Naša prehliadka pokračovala návštevou bývalého Provinčného domu, v ktorom je v súčasnosti Múzeum Spiša. Tu sme si nenechali ujsť prírodopisnú expozíciu „Zem, miesto pre život“. Po skončení prehliadky sme si dali ešte krátky rozchod, v rámci ktorého sme si nakúpili suveníry na pamiatku a doplnili energiu v malej kaviarničke. Dobrý koláčik a káva padne vždy vhod.

Ako sme sa dozvedeli, za návštevu stojí aj naša najmladšia ZOO. Jej návštevu sme si nechali na inokedy, pretože mesto nás uchvátilo a určite je v ňom ešte čo obdivovať.

Add a Comment