Bábkové divadlo – Neuveriteľný cirkus

V uplynulom období sme všetci pocítili absenciu kultúrneho a spoločenského života. Až pandémia nás utvrdila v tom, aká je kultúra – koncerty, kino, divadlo či výstava v galérii potrebná. Dodáva nám pozitívnu energiu, relax, odpútava nás od problémov každodenného života. Keďže zlepšujúca sa pandemická situácia znovuotvorila kultúrne stánky, využili sme možnosť navštíviť Bábkové divadlo v Košiciach.

Dňa 2.3.2022 sme si nenechali ujsť bábkové predstavenie pod názvom „Neuveriteľný cirkus“. Spolu s detským osadenstvom sme sa ocitli v cirkusovom šapitó. Štyria profesionálni herci nám odľahčenou formou pomocou neverbálneho predstavenia priblížili základné cirkusové žánre. Na javisku rozohrali Klauni svoju cirkusovú šou, ktorej hlavnou dominantou boli prekrásne bábky rôznych zvierat vo veselých cirkusových kostýmoch doprevádzané cirkusovou hudbou. Na javisku sa predviedol iluzionista Kocúr, ktorý nás pobavil so svojimi vycvičenými myškami, Klaun, ktorý vystupoval s cvičenými psíkmi, Fakír krotiaci neposlušnú kobru či Pštrosica žonglujúca so svojimi vajcami. Všetkých nás pobavila Hrošica tancujúca na povraze, Nosorožec vzpierač či Kravička – sexy speváčka krotiaca sympatického Krokodíla.

Predstavenie splnilo svoj účel. Aspoň na chvíľu sme sa odpútali od negatívnych a smutných udalostí posledných dní. Po predstavení sme sa boli pozrieť ešte na burzu starožitností nachádzajúcu sa pri Dóme svätej Alžbety. Následne sme si viacerí spoločne vyšli na pizzu. Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity, ktoré máme v nasledujúcich týždňoch naplánované.