Záhradná oslava Števkových narodenín

Pred 25timi rokmi sa v košickej nemocnici narodil malý Števko. Ako roky plynuli, zo Števka vyrástol statný chlap, ktorý svojim humorom a dobrým srdcom spríjemňuje a rozveseľuje dni v Radosti. A presne takýto deň, veselý a plný radosti sme prežili na jeho oslave narodenín, ktorú zorganizoval spolu so svojimi rodičmi na záhrade.
Spoločne sme sa stretli na parkovisku, odkiaľ nás náš oslávenec nasmeroval až na miesto oslavy. Tu už sa vo veľkom kotly smažila cibuľka. Lahodná vôňa v nás naštartovala všetky zmysly. Marika už na stôl prinášala obložené chlebíčky a zákusky. Ako sa na správnych gratulantov patrí, najskôr sme si splnili „povinnosť“ a obdarúvali sme Števka sladkými darčekmi, no najmä úprimnými blahoželaniami. Jeho radosť nemala konca kraja. Spoločne sme si pripili detským šampusom na jeho zdravie a hor sa do práce! Spoločne sme načistili zemiaky a zeleninu. Pán domáci starostlivo miešal všetky suroviny v kotlíku a vôňa guláša bola čoraz intenzívnejšia. Miška objavila záhradnú hojdačku, na ktorej sme sa takmer všetci vystriedali. Slniečka-chtiví sa vyvalili na záhradných ležadlách a nechali sa pohladiť slnečnými lúčmi. Dokonalá idylka! A tu už pani domáca zvoláva všetkých prítomných k degustácii guláša. Ej, ale bol dobrý! Aj dupľa sa zvýšila! A ako to už na poriadnych oslavách býva, prevetrali sme aj naše bránice a schuti sme si zaspievali naše obľúbené evergreeny. Čas plynul v príjemnej atmosfére, až nadišla chvíľa rozlúčiť sa.
Ďakujeme rodičom Števka za pozvanie a pohostenie. Oslávencovi prajeme ešte raz všetko dobré a tešíme sa na ďalšie spoločne strávené chvíle v Radosti.