Športovo preventívny deň v Radosti

Športovo preventívny deň v Radosti

V utorok 20.9.2022 sme v našich priestoroch opäť privítali pracovníčky Úradu verejného zdravotníctva v Košiciach. Tentokrát si pre nás pripravili preventívnu aktivitu, ktorej cieľom bolo zistiť hodnoty krvného tlaku, či cukru našich klientov i zamestnancov. Ich prístroje odmerali aj hodnoty „zlého“ a „dobrého“ cholesterolu, či často spomínanú hodnotu BMI. Práve BMI ukazovateľ je najzákladnejším indikátorom podváhy, optimálnej váhy, nadváhy a obezity u mužov a žien.

Celý proces diagnostiky bol veľmi jednoduchý a rýchly. Pracovníčka odobrala pár kvapiek krvi z prstu, vložila ich do ampuliek, ktoré prístroj po asi 10 minútach vyhodnotil. Počas tohto procesu druhá pracovníčka spísala dotazník s klientom, ktorý monitoroval jeho výšku, váhu, či vek. Odmerala mu krvný tlak, obvod pásu či bokov. Následne tieto informácie zadala do prístroja, ktorý nám pripomínal ovládanie na PlayStation. Respondent tento prístroj podržal vo vodorovnej polohe s vystretými rukami. Do pár sekúnd zistil, akú hodnotu má jeho BMI.

V rámci vyhodnotenia sme sa zaujímali, čo jednotlivé hodnoty znamenali. Boli sme príjemne prekvapení našimi výsledkami. Pracovníčky nás pochválili a v zdravej životospráve povzbudili.

Následne sme sa presunuli do fitnescentra k pani Žigalovej. Cvičenie u nej sa u nás stáva rituálom. Na utorkové cvičenie sa tešia všetci klienti. Nahodení do teplákov a športového úboru sme začali kardiom na rotopedoch. Následne sme sa presunuli do posilňovne ku strojom.  Strávili sme tu príjemnú hodinku intenzívnym cvičením, popreťahovali a posilňovali sme všetky svaly. Energiou nabudení sme sa vrátili do zariadenia, kde sme pokračovali poobednými aktivitami.

Add a Comment