MOST VIRVAROVSKÝCH ÚSMEVOV
Po úspešnej realizácii projektu „Vymaľujme si Radosť“ v našom zariadení, sa časť našich klientov presunula do ulíc Starého mesta k Spievajúcej fontáne, kde sa v rámci 13. ročníka Medzinárodného festivalu bábkového divadla VIRVAR v popoludňajších hodinách konala prehliadka umeleckej tvorby handikepovaných klientov zariadení sociálnych služieb KSK pod názvom „MOST VIRVAROVSKÝCH ÚSMEVOV“, na ktorej sme sa aj my chceli predstaviť svojím hudobným programom. Najprv sme si pozreli vystúpenia iných zariadení, boli okorenené humorom, spevom, ale aj hlbšími myšlienkami, ktorými chceli vystupujúci osloviť prítomných divákov. Pestrosť vystúpení spočívala aj v kostýmových a názorných prevedeniach, obohatená originálnymi nápadmi.
Naše združenie svojím hudobno-speváckym vystúpením uzatváralo celý program. Počas predstavenia našich klientov sa striedalo Monikine hovorené slovo s prezentovanými piesňami od známych interpretov modernej hudby. Vystúpenie bolo podporené hudobným podkladom sprevádzaným dvomi gitarami, na ktoré hrali náš klient Maťo a dobrovoľník Dodo, s klavírnym doprovodom Lindy. Na speváckom vystúpení sa podieľali Leonka, Zuzka P., Katka, Monika, Zuzka B. a Radúz. Ku koncu nám zaspievala Leonka pieseň „Ešte váham“ od Zuzany Smatanovej. Vystúpenie bolo veľmi emotívne a obohacujúce, všetci sa usmievali a tlieskali a my sme z festivalu odchádzali s pocitom hrdosti a šťastia. Za odmenu sme si po vystúpení boli sadnúť na zmrzlinu, bola to príjemná a osviežujúca bodka na záver bohatého a slnečného dňa.
Niektorí klienti vyjadrili prežitie tohto úžasného popoludnia nasledovnými slovami:
Monika – „Dňa 6.6. sme vystupovali na Virvare na Hlavnej ulici medzi fontánou a ŠD. Okrem vystupovania tam boli aj predajné stánky. Vystupovali aj z iných zariadení, napr. Divadlo Hopi Hope, či zariadenie soc. služieb LUX. Okrem nášho sa mi páčili aj iné vystúpenia, boli veľmi pekné a zaujímavé. Leonka však zaspievala najlepšie. Bolo to veľmi pekné vystúpenie. A potom bola aj sladká bodka na záver – zmrzlina“.
Radúz – „Po maľovaní sme išli spievať na festival Virvar. Na tom festivale vystupovali rôzne organizácie. My sme vystupovali poslední. Spievali sme piesne od rôznych spevákov, ktoré sme nacvičovali. Spievanie sa mi páčilo a vystúpenie hodnotím výborne“.
Leonka – „Krásny zážitok, cítilia som sa sebavedome pri speve, so svojím výkonom som spokojná. Takisto aj všetci, čo ma doprevádzali boli skvelí vrátane iných predstavení ďalších zariadení. Aj počasie nám vyšlo. Mala som tiež „peckovo“ ozvučený mikrofón a konečne som sa počula, ako som sa chcela počuť. Vnímam to ako skvelú skúsenosť, solídny štart do budúcna a veľmi sa teším na ďalšie príležitosti“.