Projektová činnosť- dotácia KSK — Bowling

Športovým aktivitám sme sa venovali aj v uplynulých dňoch. V dňoch 30. júna a 7. júla sme sa venovali bowlingu. Zarezervovali sme si dráhy v Zlatej podkove na KVP, kam to máme na skok.  Spočiatku rozpačité držanie bowlingových gúľ sa razom rozplynulo. Stačilo pár presne mierených „hodov“ na kolky a zmenili sme sa na sebaistých hráčov. Až sme boli prekvapení, aké dobré výsledky niektorí z nás dosahovali.

Uťahovali sme si z Peťa a Števka, že po nociach chodia tajne hrať. Obaja totiž nahrali najvyššie skóre. V tesnom závese s Jankom a Martinom. Zahanbiť sa nedal ani Paľko. S vervou sa pustil do hry a veru, darilo sa mu. Pozadu nechceli byť ani naše šikovné dievčatá. Zuzka si spočiatku potrebovala vymyslieť taktiku hodu guľou, pretože je maličká a chudučká a mala čo robiť, aby aj tú najľahšiu guľu zodvihla a hodila. No potom nás priviedla do úžasu. Kolky rad – radom zhadzovala a podaril sa jej aj strike. Jej najväčšia konkurentka Monika nezaspávala na vavrínoch. Ako sme sa už veľakrát presvedčili: „Tichá voda brehy myje.“. Nevýrazná a tichá Monika podala z dievčat najlepšie výkony v oboch hrách.

Pre nás pracovníčky bolo najväčším zadosťučinením sledovať, ako klienti prejavovali svoje emócie. Klienti sa tešili z hry a užívali si ju. Zhodli sme sa na tom, že málokedy ich vidíme takých odviazaných a spontánnych. A reakcia klientov? „Toto je naša najobľúbenejšia tohtoletná aktivita!“

Add a Comment